Menü

Több foghiány pótlása implantátummal

  • több foga hiányzik, és a maradó fogakat nem lehet vagy azok állapota miatt nem javasolt felhasználni hagyományos híd készítéséhez
  • olyan esetekben, amikor un. sorvégi foghiányról beszélünk (hátul nincs foga) és így nincs mód hagyományos hídpótlás készítésére.
  • ha valamelyik állcsontban az összes fog hiányzik, vagy a még megvannak ugyan, de nem tarhatók meg
  • megunta már, hogy régóta viselt műfogsora mozog, zavarja beszéd, étkezés közben

Ilyenkor az implantátum az egyedüli megoldás ahhoz, hogy a kivehető fogsor elkerülhető legyen. Több implantátum behelyezésével implantátumokon elhorgonyzott (akár teljesen rögzített) hídpótlás készíthető. Az így készített fogpótlás nem kell, hogy kapcsolódjon a szomszédos fogakhoz, így nincs is összefüggésben azok állapotával, várható élettartamával. A hídpótlás az implantátumokon rögzül cementezett, vagy csavarozott megoldással. Ilyen esetben nem szükséges minden egyes kihúzott fog helyére 1 – 1 implantátumot behelyezni, három, illetve négy foghiány esetén is elegendő lehet kettő darab implantátum, melyekre végül három-, vagy négytagú híd kerül, így pótolva az összes hiányzó fogat.

Teljes fogatlanság esetében a kivehető fogpótlások patentos, vagy un. stéges megoldással rögzülnek a behelyezett implantátumokhoz és ezek akadályozzák meg a kivehető részek mozgását rágáskor, beszéd közben. Az ilyen implantátumokhoz rögzített kivehető fogpótlás készítéséhez (overdenture) állcsontonként 2- 4 implantátum behelyezése szükséges.

Egy speciális technikát és módszert alkalmazva (all-on-four) teljes fogatlanság esetében állcsontonként 4 implantátumra csontpótlás nélkül is elkészíthető egy ún. hídprotézis. Ez a teljesen rögzített, implantátumokra csavarozott fogpótlás visszaadja fiatalos megjelenését és magabiztosságát a társasági életben is.
Csak végső esetben, anyagi okok miatt, gondos mérlegelés után készítünk olyan hidat, ahol saját fogat kötünk össze implantátummal. A saját fog ugyanis nem csontosan rögzül, hanem milliónyi finom szalagocskán keresztül függeszkedik a fogágyban. Ezzel szemben az implantátumok csontosan rögzülnek. Szövettanilag kimutatható, hogy a csontsejtek hozzánőnek a titán implantátumhoz. A két rendszer tehát statikailag nem egyforma, így összekötésük során a pillérek túlterhelése, vagy a fogpótlás anyagának túlterhelése lehetséges.

Az implantátumok behelyezése, gyógyulása és későbbi felépítése ugyanúgy történik, mint amikor egy foghiányt pótolunk

Foglaljon időpontot

Küldjön üzenetet, lorem ipsum dolor sit amet…

Foglalás